Чи уявляєте ви комфортну оселю без телевізора? Ми — ні. Дійсно, останні десятиліття найпопулярнішим видом відпочинку вдома є перегляд телебачення. Сьогодні на ринку існує безліч компаній, які пропонують вам свій товар, тому згодом виникає питання: «Що краще купити?». Ми пропонуємо невелику підбірку порад, яка допоможе вибрати ідеальний телевізор саме для вас. 

Діагональ

В першу чергу, ви повинні орієнтуватися на приміщення, де буде розташовуватись телевізор та вибрати відповідну діагональ.

24″ – 43″

Телевізори від 24 до 43 дюймів ідеально впишуться на вашу кухню або гармонійно доповнять атмосферу невеликої кімнати, не займаючи багато місця. 

48″ - 58″                                     

Діагональ від 48 до 58 дюймів вважається ідеальним стандартом для спальні або компактної вітальні. 

60″ - 70″

Це гарний варіант для великих віталень, щоб розглядати деталі у фільмах і серіалах ще ближче.

75″ - 85″

Найкращий варіант діагоналі для величезних кімнат просторого будинку або конференційної зали, що забезпечить відмінне зображення та звук.

Роздільна здатність

Купуючи телевізор, ви можете стикатися з, на перший погляд, незрозумілим терміном «роздільна здатність». Що це та для чого потрібно знати її особливості? Давайте розбиратися! 

«Роздільна здатність — величина, що визначає кількість пікселів на одиницю площі», — каже Вікіпедія. Зараз телевізори виготовляються з роздільною здатністю 1080p "Full HD" (1 920 x 1 080 пікселів), 4K "UHD" (3 840 x 2 160) і 8K "8K UHD" (7 680 x 4 320). Full HD - дещо застаріла технологія, і її використовують або на найменших, або на дешевших екранах. 4K-телевізори мають приблизно в чотири рази більше пікселів, ніж екрани з роздільною здатністю 1080p. За тією ж схемою, 8К перевершує 2 160 р. Здавалось би, що 8К найкращий варіант, але є свої «але»:

  • ціна (телевізори з найвищою роздільною здатністю коштують відповідно);
  • контент (на жаль, зараз немає великого ромаїття контенту у 8К);
  • діагональ (7 680 x 4 320 доступно тільки на великих телевізорах).

Якщо вам не потрібен маленький телевізор на кухню або «велетень» у простору вітальню, екран з роздільною здатністю 4K UHD - це ваш найоптимальніший вибір! 

Smart TV

Погодьтесь, потокове телебачення вже не задовільняє потреби сучасного глядача: постійна реклама, неможливість перегляду контенту в зручний час, застарілі телешоу тощо. Якщо ви слідкуєте за новинками кіно, обожнюєте ютуб-блогерів або просто хочете, щоб телевізор слугував розумним помічником в будинку — без сумнівів, вам потрібен саме Smart TV. 

Сьогодні виробники телевізорів націлені на випуск виключно Smart-моделей. Це не дивно, адже більшість сучасних смарт-телевізорів дозволяють отримати доступ до потокових відеосервісів, таких як Amazon Prime, Netflix, YouTube тощо. Деякі телевізори великих брендів також підключаються до інших пристроїв розумного будинку і взаємодіють з ними. 

Деякі виробники, такі як LG (webOS) і Samsung (Tizen), розробили власні платформи для смарт-телевізорів. Інші використовують ліцензійні системи, такі як Amazon Fire TV, Android TV або Google TV від Google. 

HDR

High Dynamic Range Imaging  або просто HDR — загальна назва технологій роботи із зображеннями і відео, діапазон яскравості яких перевищує можливості стандартних технологій відображення зображень. Простіше — HDR дозволяє підтримувати найвищу яскравість та насиченість зображення на екрані. Існує декілька типів цієї функції: HDR10, HDR10+, HDR10+ Adaptive. Разом з ними в телевізорах використовується Dolby Vision та HGL. Ця функція повинна бути в пріорітеті під час вибору, адже саме вона забезпечує найсоковитішу картинку, яку здатен відобразити ваш телевізор.

Вартість

Під час вибору телевізора, ви зіткнетесь з доволі широким діапазоном цін. Чим вище вартість — тим більший функціонал отримаєте. Ось основний ціновий путівник про те, на що ви можете розраховувати за свої гроші.

5 000 – 15 000

Якщо вам потрібен телевізор з екраном до 40 дюймів і можливістю трансляції ваших улюблених шоу, рекомендуємо звернути увагу на таких виробників як: Hisense, Grundig, Telefunken, JVC, Sharp, Toshiba. Ці бренди тільки набувають популярності та тішать покупців приємними цінами за якісне зображення та звук. 

15 000 – 35 000

Якщо ви часто дивитеся телевізор і хочете щось із діагоналлю від 43 до 55 дюймів, це чудова цінова категорія для покупки. Радимо орієнтуватися на виробників вказаних вище або довіритись давно знайомим брендам: Samsung, LG, Philips, Sony

35 000 +

Цей ціновий діапазон найкраще підходить для телевізорів з діагоналлю понад 65 дюймів з передовими технологіями OLED або QLED, мікро- або міні-світлодіодне підсвічування. Ви також зазвичай отримуєте більш високу якість обробки, наприклад, вищу частоту кадрів у відеоіграх і спортивних змаганнях. 

Сподіваємось, ми допомогли вам з вибором ідеального телевізору для вашої оселі.  

P.S. Щоб зекономити час, ви можете ознаймитись з 

нашим ТОП 5 телевізорів за 2022 рік.

Ваші 4K :)